Jdi na obsah Jdi na menu

 

              LVT Jablonec nad Nisou – Lukášov 2009

 
Na základě množících se žádostí o uspořádání letního výcvikového tábora jsme se rozhodli v roce 2009 tento uskutečnit. Na poslední chvíli (někdy v únoru) se Bobovi Coufalovi podařilo sehnat pro nás termín a místo v nádherném prostředí Jizerských hor v Jablonci nad Nisou - Lukášově. V termínu od 9.8.2009 do 15.8.2009 tedy proběhl  Letní výcvikový tábor pro členy ZKO Praha 4 Braník. Obrazek
Na tábor se nám přihlásili (dle našeho předpokladu) převážně začátečníci, kteří s kynologickými tábory zatím neměli zkušenosti, navzdory tomu (nebo právě proto :-) ) dle mého názoru proběhlo všechno hladce a k všeobecné spokojenosti. Mnozí lépe poznali skvělé lidi, které dosud znali jen povrchově z úterních výcviků (konkrétně pro mne to bylo v tomto velmi pozitivní a přínosné).
Nástup na stopy ráno v sedm, nejprve spoustu lidí nemile překvapil, ale nakonec se nikdo ani jedenkrát neomluvil a všichni s dobrou náladou (někteří jen trochu ospalejší) jsme se v půl sedmé ráno scházeli u snídaně J. Po návratu ze stop náš výcvikový den pokračoval individuálními poslušnostmi, které končily cca okolo 13 hodiny.

ObrazekPo obědě měli psíci a jejich páníčci volno a každý si tak zorganizoval čas podle svého, aby si dovolenou užili i jinak než s pejskama. Okolní lesy přímo vybízely k houbaření, nebo jen k procházce a třeba i jen ke sběru borůvek. Někdo prostě jen dospával ranní vstávání :-) 

 

Odpoledne v 18 hodin začínaly obrany pod vedením Boba Coufala. A pak už jen shrnutí dne, pár „moudrých řečí“ u pivka nebo skleničky vínka (případně něčeho ostřejšího) a do hajan, aby byli všichni čerství opět ráno na stopy.

Tábor byl ukončen zkouškami z výkonu dle mezinárodního zkušebního řádu IPO a řádu klubu německých ovčáků SChH/VPG, delegován nám byl pan rozhodčí Jiří Kolář, který svým milým a příjemným vystupováním přispěl k  pěknému zakončení našeho výcvikového týdne.
Úspěšným zkouškařům moc gratuluji, těm méně úspěšným zkoušky doufám pomohly odhalit skryté nedostatky, které jistě do podzimu dopilujeme a na druhý pokus to bude již také úspěšné.
 
Ráda bych poděkovala všem účastníkům prvního ročníku letního výcvikového tábora v Lukášově, jejichž zásluhou, dle mého mínění (a doufám že nejen mého), jsme všichni prožili pěknou a pohodovou dovolenou a těším se, že se za rok zase v Lukášově sejdeme a uděláme tak z LVT pravidelnou akci. 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky ostatní